niedziela, 19 stycznia 2014

Potrzebowałam.

A kiedy zaczynasz zastanawiać się czy jeszcze kiedyś będzie "normalnie" i czy Twoje dziecko jest choć trochę szczęśliwe. A kiedy tęsknota zaczyna mieszać się z uczuciem wypalenia i zmęczenia. A kiedy dumasz, gdzie jeszcze mogą drzemać pokłady Twojej cierpliwości. A kiedy zaczynasz wątpić w to czy Jesteś dobrą mamą. A wtedy przychodzi taki dzień jak dziś, kiedy mała terrorystka robi sobie wolne, bierze niezaplanowany urlop. Milkną piski, wrzaski, niecierpliwe przebieranie nogami niczym galop w miejscu. Jest uśmiechnięta a z oczu Jej bije blask. Między zabawami z Tatą, podbiega by położyć głowę na moich kolanach a ja wplątując swoje palce w jej niesforne kosmyki, czuję, że to jest właśnie ta chwila, której przez cały tydzień szukałam, którą próbowałam wyłonić spośród potoku łez. Ta która daje mnie, jako matce ukojenie. Ta, która da mi siłę w zwalczaniu kolejnych ataków małej, tak często ostatnio sfrustrowanej złośnicy. Dziś nie czekam na moment kiedy pójdzie w końcu spać, dziś z żalem kładę Ją do łóżeczka, kilkanaście razy skradam pocałunki i już tęsknię na myśl o jutrzejszym rozstaniu. 

Dziękuję i proszę o więcej. Ja, Mama.

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Z Twoich ust to usłyszeć albo z spod Twoich palców wyczytać to naprawdę komplement =)

   Usuń
 2. Też mieliśmy ciężki tydzień. Wieczory nadal są kiepskie, ale chociaż dni upływają spokojnie. Także dla nas obu - więcej uśmiechu, więcej słodzyczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak na taki chwile czeka się i to one człowieka napędzają - oby było ich jak najwięcej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepsze jest to, że takie chwile przychodzą w najbardziej odpowiednich chwilach.

   Usuń
 4. nie wiedziałam,ze Lu. ma teraz taki okres... ciężkie chwile przed Tobą,kochana,ale z tego,co mówią mi znajome mamy - każdy taki okres MIJA!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miała =) Owszem, zdarza się nadal, ale jednak minął =)

   Usuń
 5. Poradzi sobie, pamiętaj :)
  Mała chyba wyczuwa kiedy powinna trochę swoje złości ostudzić ;) Żeby dać Ci wytchnienia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wyczuwa kiedy matka już prawie w desperację popada i zaczyna odpuszczać, bo wie, że wielkiego pożytku z takiej matki nie będzie =)

   Usuń