środa, 19 października 2016

"U dziecka z dysfunkcją integracji sensorycznej, zmysły współpracują ze sobą w sposób zaburzony, odbierają bodźce zbyt słabo lub zbyt silnie, a układ nerwowy nie potrafi skoordynować ich działania. Można by to porównać do orkiestry, w której brakuje dyrygenta. Nic dziwnego, że taka orkiestra nie potrafi grać harmonijnie."
źródło: http://www.simba-terapia.pl
 
"Dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej często trudno przystosować się do nowych sytuacji. Bywa również tak, że część z nich ma kłopoty z koncentracją jest nadruchliwa i sprawia wiele kłopotów w domu i szkole.(...)
Skutkiem psychologicznym zaburzeń integracji sensorycznej jest wycofywanie się, agresja, frustracja, mała odporność na ponoszone porażki, a w rezultacie bardzo niskie poczucie własnej wartości."
źródło: http://www.dziecirosna.pl
 
I nie potrafię się oprzeć myślom, co by było gdybym zaufała swojej intuicji już wtedy, gdybym nie dała sobie wmówić, że to minie, że wyrośnie z tego i że to na pewno nie to. Co by było, gdybym sama się nie łudziła, że to wszystko przecież nie może trwać wiecznie, gdybym nie dała się zwieść tym nielicznym chwilom względnego spokoju, gdybym sama przed sobą potrafiła przyznać, że to może spotkać każdego, ale spotkało nas . . .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz